Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

pepinoXY

argumenty nulové

Domnívám se, že každý, kdo chěl nyní založit soukromé divadlo, musel do toho jít s rizikem, že se musí uživit sám, a ne spoléhat na dotace. I notářů je jen regulovaně pár, přitom advokáti nenadávají, že tito mají v podstatě státem garantovanou existenci... Zkrátka jsou potřeba stejně jako někdo, kdo existuje řadu let. I čt2 musí existovat bez pocitu "zalíbit se" za každou cenu, abych přežil.. Nehledě na to, že si ani ty budovy, ve kterých novodobí divadelníci hrají,  soukromá divadla často nekoupila, že. Takovýto luxus např. zmínění advokáti nemají, a neztěžují si. Vaše politika je jasná, zničit vše, co funguje. Já jsem tady taky a chci svůj díl za každou cenu bez ohledu na cokoliv.

0/0
6.6.2008 23:14

pepinoXY

argumenty nulové

kdo chce být lékař, právník atd., musí nejdříve vystudovat docela těžké školy, poté složit zkoušky, atestace, adv.zk. apod, až pak může jít "vydělávat". Proto nehrozí zahlcení trhu. Kdo na to intelektuálně nemá, má smůlu a může jít prodávat třeba do květinářství. Jiná situace je třeba u realitek, tam se prosadí slušní i vlčáci. A v divadle? Ne každý je komerčně naladěn. Komerční haj.zlíci  typu pana Kratochvíla a spol. nemají problém s ničím. Vyrojí se jich mraky, a co potom s dotacemi: Chtějí je samozřejmě taky. Ale to nejde. Pojďme všichni založit divadla, budeme tam hrát por.no (návštěvnost zaručena), a možná zhyne i pan Kratochvíl s Ledkem Janeckým se svými estrádami. Bohužel peněz je stále stejně, tak to rozředíme, anebo co je ještě leší, začněm hrát pro pokleslý lidový vkus, a vytlačíme kulturní bohatství národa. Ta rozpínavost je strašná.

0/0
6.6.2008 23:14

pepinoXY

argumenty nulové

Uvědomte si pane Hrušínský, že divadla, která existují desítky let, se nedají ze dne na den potopit nějakým přiblblým frackem typu pana Richtra, který si myslí, že snad snědl všechnu moudrost světa. Porovnání tohoto pána s panem Herce, Suchým je do nebe volající a dostatčně názorné. Pan Suchý musí jít doslovca a do písmene ŽEBRAT o dotaci, no kde to jsme? V  českém kapitalismu? Argument, že se dá dotace za prodanou vstupenku, je totálně absurdní. Představte si, že by se např. nekontrolovaně k lékařům, advokátům, architektům začali přidávat další a další nově vzniklí bez regulace, co by se asi stalo?

0/0
6.6.2008 23:13

kwet

Re: argumenty nulové

Nikdo nikde zebrat nemusi. Pokud neco neumim tak to holt nedelam. Ja tedy osobne nehodlam podporovat predstaveni vyslouzilych hercu a zpevaku na ktere chodi 20 lidi.

0/0
18.6.2008 12:51

sinenomine

rozdíl mezi Mandragorou a Mandragorou

Pane Hrušinský, chtělo by se napsat že jste hlupák, ale protože vím, že hlupák nejste, tak nezbývá než konstatovat, že jste pěkně vyčuraný a pogratulovat Vám k znamenitému PR a oblbovaní těch co oblbováni býti chtějí...a že jich tu je, jak se tak probírám diskusí. Mno...nicméně vodíte si je pěkně. Vám by myslím nebylo nutné vysvětlovat, proč je jedna inscenace Mandragory považována za škvár a jiná za kvalitní představení. Vy dobře víte, že titul je jen  materiál se kterým inscenátor nakládá a že se tak dá činit poklesle (neboli blbě), či hodnotně (tj. dobře). Jenom místní publikum které Vám tu tleská Vám klidně uvěří, že Hamlet se Střihavkou bude nejspí stejně dobrej jako ten s L.Olivierem. Jen by mě zajímalo, jestli si nad sebou občas nezajdete ublinknout někam za roh...aby to nikdo neviděl...  

0/0
6.6.2008 0:26

šmejd2

Re: rozdíl mezi Mandragorou a Mandragorou

Já myslím, že hlupáci jsou ti, kteří stále nepochopili, že jim vůbec nepřísluší posuzovat, co je pokleské či hodnotné. Stranické přehrávkové komise už neexistují. Pokud chce někdo - a to v jakém koliv oboru - dělat něco netradičního a není si jistý výsledkem, pak si nejprve musí standardní denodenní prací vydělat, aby pokryl svoji eventuelní ztrátu. Říká se tomu podnikatelské riziko. Nevím, proč by u kumštu měla být nějaká vyjímka. Požadovat dotace rizik je hloupé, nedospělé a zbabělé.;-€ A dotace na vstupenku je jediné rozumné řešení, protože pokud to někdo nepochopi, tak není dotováno divadlo, ale divák(!). A o to tu jde!

0/0
6.6.2008 10:34

sinenomine

Re: Re: rozdíl mezi Mandragorou a Mandragorou

Milý Šmejde, vyjadřujete se k problematice které ani za mák nerozumíte. Úkolem státu je mimo jiné pečovat o výzkum, vzdělání, školství, kulturu... a tak by mělo být evidentní co je dobré školsví, dobrý výzkum a dobrá kultura...alespoň těm co o těchto záležitostech rozhodují. Že vy rozlišovat nedokážete neznamená že žádné rozdíly nexistuji...to je protě jenom vaše smůla a vaše velká škoda.  Je znakem vyspělé společnosti, že pečujuje o kulturní dědictví. Jen pro srovnání, ve vyspělých evropských zemích jde na kulturu kolem 2 % státního ozpočtu - u nás něco kolem 0,4%. Vážně si strčte vaše podnikatelská rizika jedou pro vždy za klobouk. Při důsledné aplikaci vašich teorií by se vám taky mohlo v budoucnosti stát, že vám v nemocnici odmítnou udělat nákladnou operaci, protože s přihlédnutím k podnikatelským rizikům a vašemu dosavadnímu přínosu pro ekonomický rozvoj jim přijde taková investice do vaší osoby jako perspektivně nerentabilní. 

0/0
7.6.2008 1:15

kwet

Re: Re: Re: rozdíl mezi Mandragorou a Mandragorou

Je videt, ze komentujete neco cemu vubec nerozumite. Skoly dostavaji dotace na zaka a je uplne jedno jestli je CVUT lepsi nez VSE. Nevidim duvod, proc by to nemelo byt stejne u divadel.

0/0
18.6.2008 12:54

Fanuel

Zdravím

Zdravím, asi to nemá smysl,ale nemohu si pomoci.Co je kultura p. Hrušinský???

Vy se definujete jako úspěšný a ti co mají na starosti tu neoblibenou petici jako neúspěšní.Kultura má táhnout za jeden provaz a nebo ne???

                                            Stanek (Fanuel)

0/0
5.6.2008 23:10

Cody666

Re: Zdravím

ne

0/0
6.6.2008 7:04

Fanuel

Re: Re: Zdravím

Zdravím

                            Jo

                                          Stanek(Fanuel)[>-](Y);-€

0/0
6.6.2008 21:19

rybizek

karma!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

0/0
5.6.2008 20:46

jacek097

tady se nam pani divadelnici predvedli.....VIDEO!!!!

http://www.youtube.com/watch?v=Tvn4LJNpXCU

0/0
4.6.2008 16:30

1gomez

reklama a zadarmo pane Hrušínský

vaše herecké umění jsem měl několikrát možnost vidět živě a miusím konsternovat, že takového tumpachu svět neviděl (o vašich filmech ze 70-90.let asi nemá cenu vůbec hovořit)

Vaše divadlo je škvár, ale chápu, že lidé z bordelů musí občas změnit lokál. Doufám, že městské peníze na vstupenky přejete i těm bordelům.

0/0
4.6.2008 12:24

Glock každopádně bez -e

Re: reklama a zadarmo pane Hrušínský

zase hnůj ... to jste vážně tak ubohý, že urážku nedokážete napsat slušně? Chjo ;-(

0/0
4.6.2008 13:49

madginger

Re: reklama a zadarmo pane Hrušínský

Je to komické, Hrušínského názor se Vám tak moc nelíbí, že ho seřvete, že je mizerný herec. Není, je skvělý herec. A vy jste pitomec.

0/0
5.6.2008 0:24

lynxxx

Re: reklama a zadarmo pane Hrušínský

Člověče, co jste zač? Taková maďarština...

0/0
5.6.2008 20:16

jeste asocialnejsi grupa

Re: reklama a zadarmo pane Hrušínský

pozor na pouzivani cizich termitu ... obcas pak clovek ukaze, ze je negramotne hovado, aniz by to puvodne chtel ;-) 

0/0
5.6.2008 20:50

Bedas

Maj recht,

pan Hrušínský.

Bohužel se ta iniciativa šikovně schovává za svůj název a pěkná slovíčka.

Ten, kdo si s nimi dovolí nesouhlasit je pak automaticky nekulturní.

0/0
4.6.2008 11:02

madginger

Re: Maj recht,

Trošku totalitou nasáklá záležitost... ale není to poprvé, vzpomeňme stávku v ČT...

0/0
5.6.2008 0:24

Hail Eris

v čechách do divadel nechodím

protože mi vadí to povinné oblečení, které si ani nehodlám kupovat, natož nosit - a už vůbec bne se v něm oddávat kultuře - nic bych z toho neměl

pravda, některá česká divadla to nevyžadují, ale z programu nepoznám která

předevčírem jsem byl na opeře v aténách, v kratkach a tricku - omezeni bylo jkdine, zakazany vysoke podpatky :) R^

0/0
3.6.2008 11:03

januari06

Re: v čechách do divadel nechodím

Nechápu co je špatného na vysokých podpatkách ?

Nosím je všude kromě pláže:-) Hlavně pro chlapa snad není investice kalhoty košile sako potřebná pro každou návštěvu, ale vystačí několik let.

No operu v Athénách si radši odpustím.

0/0
3.6.2008 16:45

Hail Eris

Re: Re: v čechách do divadel nechodím

odpust, ja si zase odpustim tu ceskou. v cizine herci neplaci, ze se neuzivi

nejde o zadnou investici, ale o neochotu travit cas v obleceni, ktere mi prijde smesne a nepohodlne Rv

ona letenka do divadla take neni zdarma a klidne ji zaplatim

vysoke podpatky  by mi byly ukradene, kdyby se zenske porad nevymlouvaly "tam/to ja nemuzu, mam vysoke podpatky" :)

0/0
3.6.2008 19:52

dnarg

Re: v čechách do divadel nechodím

...tak to je hodnotny blabol...

0/0
3.6.2008 17:49

brad.ley

Re: v čechách do divadel nechodím

Já do divadla nešel v obleku, ani nepamatuji... vždy v riflích a košili... jsem platící návštěvník, co jim je po nějakém oblečení :c)

0/0
3.6.2008 22:02

impresax

Re: Re: v čechách do divadel nechodím

A proč nejdeš rovnou v maskáčích a roztrhanym triku? :-P

0/0
4.6.2008 11:08

madginger

Re: Re: Re: v čechách do divadel nechodím

Ten človíček nechápe, že by měl jít slušne oblečen ne kvůli tomu, že to chtějí, ale že chce on sám. Ale nechce, je to buran

0/0
5.6.2008 0:26

Hail Eris

Re: Re: Re: Re: v čechách do divadel nechodím

clovek ma chodit predevsim oblecen v tom, v cem se citi dobre

a ne podlehat mode ci naopak nesmyslnym tradicim

0/0
5.6.2008 16:12

DedecekHribecek

karma

Ano máte pravdu. Když jdou lidé za penězi tak se z nich stávají nekulturní hovádka jak nám hodně umělců práve dokazuje.

Velice rád jsem si přečetl Váš příspěvek a s potěšením konstatuji, že i mezi umělci jsou lidé kteří nejsou jenom pouličními křiklouny kteří loví lidí a nechávají je podepisovat něco o čem netuší co ve skutečnosti podepisují.

R^

0/0
3.6.2008 9:39

umelec011

tak tady sem teda cumel....

http://www.youtube.com/watch?v=Tvn4LJNpXCU

to je husty....8-o8-o8-o

0/0
2.6.2008 17:01

fanda016

Re: tak tady sem teda cumel....

R^

0/0
3.6.2008 11:51

DedecekHribecek

Re: tak tady sem teda cumel....

To co ten autor vytvořil je hnusné. Je to stejný podpásový hnus jaký používají páni umělci na proti svým sponzorům z magistrátu.

Abych řekl pravu tak jim to škodolibě přeju. Inu jsem také jenom člověk. 

0/0
3.6.2008 13:26

jacek097

Re: Re: tak tady sem teda cumel....

mne to prijde dobry....

R^

0/0
4.6.2008 13:07

DedecekHribecek

Re: Re: Re: tak tady sem teda cumel....

Ten způsob jakým to je prezentováno mi silně připomíná komunistickou propagandu. vzbudit proti nějaké skupině negativní emoce.

Hlavně se mi nelíbí, že hodili do pytle všechny umělce včetně pana Hrušínského který se nebál a proti herecké propagandě vystoupil a jistě si za to vyslouží opovržení ostaních.

0/0
4.6.2008 13:27

trbnjy

Podpora kultury

Hrušínský nikde nenapsal, že je proti podpoře divadel, ale nechápe (a myslím, že není sám), proč některá divadla dostávají nejrůznějšími způsoby určené dotace na díla, která jiná divadla nacvičí a hrají "za své". Pokud tedy "neziskové" scény nenabízí něco jiného než soukromá divadla, pak by se měla podpora zrušit a nebo dát všem. Já proti podpoře kultury nic nemám a nedokáži Richtrovu koncepci posoudit, ale problém v té dřívější politice vidím v tom, že podporu dostával prakticky kdokoliv bez nějakých bližších pravidel. Stačilo pár přátel s vazbami na magistrát nebo ministerstvo kultury, s několika známými nacvičit kamarádův kus a zahrát ho hrstce dalších známých, označit to za alternativu a pak jen natáhnout ruku. Případně to ještě podpořit oslavnou kritikou spřáteleného kritika a prázdný sál už nikoho nezajímal...

0/0
2.6.2008 11:46

christi

Re: Podpora kultury

Presne tak,pan Hrusinsky ma pravdu R^

0/0
3.6.2008 6:01

Boatman

Tak snad už dost

O čemje stále řeč? Já jsme majitelem firmy, stejně jako pan Hrušinský. A hle, nedostávám žádné granty, dotace, příspěvky a nebo jak to ješt lze nazvat. Musím sám. A s tím jsem firmu zakládal. Myslím, že i pan Hrušinský a další souromí majitelé divadel s tím takto začali. A najednou je jim líto, že jsou pryč ze stálých angažmá? Já chci také podporu na počet zákazníků. Nebo to uděláme na počet vystavených faktur? Nebo to bude na počet nějaké jiné veličiny? Pokud to panu Hrušínskému nejde a nemůže vyjít, tak ať ukončí svou činnst. To jsou zákonitosti tržního hospodaření! Neboto pan Hrušínský neví.:-(

0/0
2.6.2008 11:27

Kolokol

Re: Tak snad už dost

Přečtěte si prosím ještě jednou článek a snažte se pochopit psaný text.

0/0
2.6.2008 14:00

Boatman

Re: Re: Tak snad už dost

Já  ho chápu. A přesto své stanovisko nemohu zmněnit!

0/0
2.6.2008 15:14

Yurek

Re: Re: Re: Tak snad už dost

Obávám se, že jste skutečně nepochopil, co pan Hrušínský řekl.

Hezký den.

0/0
3.6.2008 23:21

Tonda K

Re: Tak snad už dost

Vážený, pokud Vašim konkurentem v podnikání bude státní nebo městský podnik a bude od státu či města dostávat dotace z veřejných prosrředků (Vašich daní) na činnost, dokáže přes Vaše veškeré snažení dosáhnout nižší ceny než Vy. To se Vám bude líbit???? Nebudete stejně jako pan Hrušínský žádat jiný způsob řešení?? Jsem přesvědčen, že nikoliv. Teď jste pouze manipulován jednou skupinou, která se o svůj krajíc nechce podělit s ostatními.

0/0
2.6.2008 14:06

Tonda K

Re: Re: Tak snad už dost

Oprava. Samozřejmě správně: Jsem přesvědčen, že budete reagovat stejně.

0/0
2.6.2008 14:08

Boatman

Re: Re: Tak snad už dost

Vážený pane, buhužel jsem ve stejné situaci jak pan Hrušínský. Také bojuji s konkurencí v podobě podniku co dostává dotace od města a státu. A odvolání není. Ani nejsou nikde žádné granty co by mě v "tíživé situaci" podržely. Všichni jdeme do svého s rizikem. A svou klientelu si musíme vydobít tím, že jim nabídneme něco navíc. Přístup, ochotu, službu. Musíme se více snažit. A pak odejdou lidé k tomu kdo jim dává vše co jsem napsal. A o tom to je. Je ta tam doba co jsme něco dostávali. A o manipulaci mé osoby se dá hovořit jen ztěží. Protože já si vyberu ve všech oborech to co je pro mne zajímavé a co chci já a jsem mimo jiné návštěvníkem zmiňovaného divadla pana Hrušínského. A i tak si za, tím vším co jsem napsal, stojím. 

0/0
2.6.2008 15:21

Tonda K

Re: Re: Re: Tak snad už dost

Pak se musíte podobně jako soukromá divadla bránit. Jde o nepovolenou veřejnou podporu. Obraťte se na úřad pro ochranu hospodářské soutěže.

0/0
2.6.2008 18:38

sir Humprey

Re: Re: Re: Tak snad už dost

šáhněte si na nosík

měkkota, co?

0/0
3.6.2008 9:51

e-velina

nechapu...

Nemam nic proti hercum a divadlum, ale tak nejak nerozumim tomu, proc by soukroma divadla, coz jsou dle mne firmy jako kazde jine, mely dostavat nejake dotace? Dle meho je kultura byznys jako kazdy jiny a majitele divadel by se nemeli schovavat za nejake uslechtile poslani prinaset lidem kulturu, vetsina z nich to urcite nedela zadarmo a jde jim predevsim o zisk... Nevim, proc bychom meli z dani financovat neci umelecke ambice, kdyz to chce delat, at to dela, ale at si to dela za sve... Kdyz si zaridim napriklad obchod a budu v nem prodavat neco, co lidi nebudou kupovat, taky nemuzu natahnout ruku a rict, state prispej, delam to pro dobro lidi... Tak at se i divadla zacnou chovat komercne, a pokud se neuzivi a nebudou mit dost divaku, tak je divadel asi zrejme moc nebo nejsou dost dobri a neni o ne zajem... no tak zkrachuji, no a co, spouste firem se to deje dnes a denne...  

0/0
2.6.2008 11:06

slavek133

Re: nechapu...

R^R^R^

0/0
2.6.2008 15:36

jacek097

Presne tak

Komunista Taborsky at se de bodnout... 20 let po revoluci a uz zase otravujou bolsevici a stbaci, Taborsky - bolsan jak prase Goldflam - stbackej donasec...:-©:-©:-©

0/0
1.6.2008 3:14

krabi

Re: Presne tak

soudruzi/přátelé se vždy živili jako paraziti - okradli daňové poplatníky a pak si to mezi sebou rozdali, nic jiného neumějí ani dnes.

0/0
1.6.2008 14:14

Trnitý Sirup

proč dotovat jakoukoliv kulturu ?

Je to něco jako když pan Bartoška chce dotace aby mohl na MFF přiject v luxusních podmínkách DeVito.

Podle mne nejsme tak bohatí na to, aby jsme živili "umělce" kteří sice nemají odezvu veřejnosti ale cítí se nesmírně důležití a potřební (tzn potřebujete nás ať chcete nebo ne, tak plaťte).

Peníze by se dali použít lépe a jinde.

(Y)[>-]

0/0
1.6.2008 3:07

Redakční blogy

 • Redakční
        blog
 • Blog info
 • První pokus
 • Názory
        a komentáře

TIP REDAKCI & RSS

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.